Program „Energia Plus”

Program Energia Plus ma na celu wspieranie odnawialnych źródeł energii wśród małych i średnich firm. Przełożyć ma się to na poprawę jakości powietrza w Polsce. W ramach programu można się ubiegać o pożyczkę lub dotację.

Kwota pożyczki wynosi od 0,5 mln zł do 300 mln zł. Pożyczka może być oprocentowana na warunkach preferencyjnych lub rynkowych. Pożyczka udzielana jest na okres do 15 lat. Możliwa jest karencja do 12 miesięcy.

W przypadku, gdy dofinansowanie stanowi pomoc publiczną, musi być ono udzielane zgodnie z regulacjami dotyczącymi pomocy publicznej.

Wnioski w II naborze składać można do 17 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania środków.

Szczegóły dotyczące programu Energia Plus znajdują się na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:

www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/energia-plus/nabor-ii-wnioskow-2020-2021/

*Dane przedstawione na niniejszej stronie internetowej mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Koszty inwestycji zależą od indywidualnych warunków budynku. Oszczędności zależą od sprawności urządzeń i ich odpowiedniego wykorzystania.

Wszelkie informacje dotyczące form finansowania, ulg i dotacji zamieszczone na niniejszej stronie internetowej mają jedynie charakter poglądowy. Szczegóły dotyczące ulg i dotacji znajdują się na stronach internetowych odpowiednich ministerstw, instytucji i firm.